سرمایه گذاری در بازار مسکن

سرمایه گذاری در بازار مسکن

سرمایه گذاری در بازار مسکن

farabin        بدون نظر    مسکن   

شرایط سرمایه گذاری در بازار مسکن

سرمایه گذاری در بازار مسکن و زمین همواره یکی از متداول ترین و قدیمی ترین سرمایه گذاری ها از زمان های گذشته می باشد.
تامین خانه مطمئن و امن جهت زندگی کردن یکی از مشغله های ذهنی افراد در این زمینه می باشد که به دلیل عدم دانش کافی افراد در این زمینه برای خرید و سرمایه گذاری دچار تردید می شوند.
داشتن دانش و تجربه کافی برای ورود به بازار مسکن علاوه بر داشتن سرمایه اولیه لازم و ضروی می باشد و افراد زیادی به دلیل نداشتن تجربه کافی خسارات زیادی را در بازار مسکن متحمل شده اند.
همواره دقت داشته باشید که در زمان مشخص اقدام به خرید زمین نمایید. بهترین زمان برای سرمایه گذاری در بازار ملک زمانی است که بازار در آرامش به سر می برد و هیچ گونه نوسانات قیمت در آن رخ نمی دهد.
البته بازار مسکن از یک الگوی ثابت و مشخص پیروی نمی کند و اساسا پیش بینی بازار مسکن عملا امکان پذیر نمی باشد که می توان یکی از مهم ترین دلیل آن را وجود افراد سرمایه گذار در این بازار اشاره نمود.
معیارهای خرید خانه، آپارتمان، زمین و… باید به درستی سنجیده شود و در صورت نداشتن تجربه کافی پیشنهاد می شود با فرد متخصص در این زمینه مشورت کرده و از تجربیات آن در این زمینه استفاده نمایید.

معیارهای اصلی برای خرید ملک

معیارهای اصلی برای سرمایه گذاری در بازار مسکن به شرح ذیل می باشد :
تصمیم برای خرید خانه کلنگی، نوساز، آپارتمان
آگاهی از زمان مناسب خرید و فروش ملک مورد نظر
بررسی دقیق منطقه مورد نظر
تصمیم برای خرید خانه بزرگ یا کوچک
تصمیم برای مشارکت در ساخت و ساز
بررسی موقعیت زمین مورد نظر چرا که برخی از زمین ها از موقعیت تجاری بهره می گیرند که در زمان کم سود دهی بالایی خواهند داشت.
برای سرمایه گذاری در بازار مسکن صبر و حوصله به خرج دهید و اگر وقت مناسب برای این کار را دارید عجولانه خرید نکنید.
می توانید با کمی صبر و تحقیق املاک مناسب با قیمت پایین را خریداری نمایید که نیاز مالی فروشنده به پول نقد می تواند یک موقیعت مناسب برای خرید باشد.
امتیازات محله مورد نظر را بررسی کنید به طور مثال اگر زمین یا ملک شما در مکانی واقع شده باشد که دسترسی آسان به اماکن تفریحی و رفاهی را داشته باشد بدون تردید باعث پیشرفت قیمت ملک شما خواهد بود و برعکس وجود ملک در حاشیه شهرها می تواند مشکلاتی را موقع فروش برای شما به وجود آورد.
برخی از کارشناسان مسکن بر این باورند که خرید خانه کلنگی بهترین گزینه برای سرمایه گذاری می باشد چرا که در صورت داشتن بودجه لازم
می توان نسبت به ساخت و ساز ملک مورد نظر اقدام نمود که می تواند سود دهی خوبی در مدت زمان کوتاه برای شما به همراه داشته باشد.
درهمین راستا برخی از مشاوران بر این باورند که خرید آپارتمان به دلیل هزینه های ماهانه و کاهش ارزش آن با گذشت سال شاهد کاهش قیمت ملک خریداری شده خواهیم بود.

سرمایه گذاری روی زمین

اگر به فکر سرمایه گذاری در زمین کشاورزی هستید حتما از معتبر بودن سند آن اطمینان حاصل نمایید برخی از زمین های کشاورزی دارای سند دست نویس می باشند که قبل از اقدام به معامله استعلام لازم را از سازمان های مربوطه دریافت نمایید.
یکی از عواملی که نقش تعیین‌کننده‌ای در قیمت زمین دارد، سرمایه گذاری در بازار مسکن و سرعت ساخت و ساز است، هر زمان که رکود در بازار مسکن حاکم بوده، نرخ زمین نیز تغییر نکرده و بالعکس و در هر دوره‌ای که بازار مسکن رونق یافته، قیمت زمین نیز بالا رفته است.
افراد سرمایه گذاری که به دلیل عدم نیاز قیمت زمین را بالاتر از قیمت منطقه ارائه می دهند می توانند باعث افزایش قیمت ملک در یک منطقه خاص شوند.

همواره وجود واحد خالی در مرکز شهرها حاکی از عدم قدرت خرید مردم برای این کالای اساسی می باشد که افزایش بی رویه قیمت زمین و مصالح ساختمانی می تواند مهم ترین عامل گرانی مسکن در سال های اخیر اشاره نمود.
ارائه سپرده بانکی طولانی مدت می تواند قدرت خرید ملک را برای اقشار کم درآمد افزایش دهد و در مدت زمان کم تری ملک مورد نظر را خریداری نمایند که کاهش تقاضا در این بازار را می تواند به همراه داشته باشد.

سرمایه گذاری در بازار مسکن همواره با فراز و نشیب هایی همراه بوده است و همواره تقاضای زیادی برای خرید این کالای اساسی در جامعه وجود دارد.

با تشکر املاک راددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *