معامله ملک بدون سند

معامله ملک بدون سند

معامله ملک بدون سند

farabin        بدون نظر    اخبار املاک   

نحوه معامله ملک بدون سند

معامله ملک بدون سند یکی از مشغله های فکری خریداران می باشد چرا که هزینه های زیادی را صرف خرید خانه پرداخت می کنند و متاسفانه برخی از ملک ها دارای سند رسمی نبوده و به صورت قول نامه ای معامله می شود.

خرید آپارتمان در تبریز -> املاک راد تبریز

در کشور ما بیشتر املاک یا به صورت سند معامله می شوند یا به صورت قول نامه که مطمئن ترین راه برای خرید مسکن داشتن سند قطعی می باشد.
اما گاهی اوقات بنا به دلایلی از جمله قیمت پایین تر و… به سراغ معامله های قولنامه ای می رویم که در این صورت دقت لازم را به عمل آورده و نکات زیر را جهت معامله ملک بدون سند به یاد داشته باشید :
بهترین روش برای اینکه ملک مورد نظر دارای سند رسمی است یا نه، استعلام از شهرداری و نهادهای مربوطه می باشد.
با این کار می توانید از میزان بدهی ساختمان،وضعیت تخریب، داشتن پایان کار و غیره اطلاعات لازم را به دست آورید و تا حدودی احتمال ضرر و زیان را کاهش دهید .
بسیاری از افراد با خرید ملک های قولنامه ای قصد در سرمایه گذاری در این بخش را دارند اما در برخی موارد اتفاق افتاده است که یک ملک به چندین نفر فروخته شده است.
بنابراین توصیه می شود زمانی که برای معامله ملک اقدام می کنید جوانب احتیاط را رعایت کرده و بررسی های لازم را در باره ی اسناد ارائه شده توسط مالک بررسی نمایید.
به طور مثال مالک اصلی سند ممکن است با در دست داشتن سند رسمی برای دریافت حقوق خود حاضر شود که در این صورت فردی که ملک را به صورت قولنامه ای خریداری کرده است هیچ گونه حق اعتراضی به صاحب سند نخواهد داشت.

نکات مهم جهت معامله املاک بدون سند

برخی از واحدهای آپارتمان ها به دلیل پیش فروش فاقد سند رسمی می باشند و به صورت قول نامه معامله می شوند البته لازم به ذکر است که بعد از اتمام پروژه و انجام دادن کارهای شهرداری سند رسمی برای آنها صادر می شود.
هر ملک دارای سند مالکیت می باشد که نام مالک در آن ثبت شده باشد و هر گونه خرید و فروش در این نوع ملک ها باید در دفتر ثبت اسناد ثبت شده باشد.
اما در بسیاری از موارد نیز ممکن است حتی املاک دارای سند قطعی با مشکل مواجه شوند و بعد از پیگیری های لازم متوجه شوید که مالک شخص دیگری بوده است.
همواره از فروشنده مدارک شناسایی معتبر را دریافت کرده و با مشخصات ذکر شده در سند مطابقت دهید و مطمئن شوید که فروشنده مورد اعتماد می باشد.
اگر ملک مورد معامله از طریق ارث و میراث به فروشنده رسیده باشد، گواهی انحصار وراثت را به طور کامل بررسی کنید.
لازم به ذکر است که هنگام گرفتن استعلام از شهرداری بررسی کنید که آیا فرشنده مالیات بر ارث را تسویه کرده است یا خیر؟
در آخر بهترین گزینه این است که به سراغ خانه های سنددار بروید اما در گاهی اوقات حتی در مناطق بالای شهر می توانید ملک های بدون سند رسمی را باقیمت پایین ترخریداری نمایید.
اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید نکات حقوقی و قانونی مربوط به معامله ملک بدون سند را به خوبی بشناسید و از طریق مراجعه به شهرداری از وضعیت ملک مورد نظر مطلع شوید.
با تشکر املاک راددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *