نکاتی درباره مبلغ اجاره بهاء

نکاتی درباره مبلغ اجاره بهاء

نکاتی درباره مبلغ اجاره بهاء

farabin        بدون نظر    اخبار املاک , مسکن   

عوامل تاثیر گذار در مبلغ اجاره بهاء

مبلغ اجاره بهاء در مناطق مختلف به عوامل زیادی وابسته است که از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در مبلغ اجاره بهاء موقعیت ملک مورد نظر می باشد.
نیاز به مسکن یک نیاز اساسی در همه زمان ها بوده است و افراد زیادی هر ساله هزینه های زیادی برای خرید خانه امن و مطمئن در نظر می گیرند.
متاسفانه به دلیل بالا رفتن قیمت مسکن بسیاری از افراد قدرت خرید مسکن مورد نظر را نداشته و اقدام به رهن و اجاره مسکن مورد نظر می کنند.
با توجه به این موضوع که از اوایل خرداد بازار مسکن وارد جابه جای می شود و در نتیجه بیشترین افزایش اجاره بها در این فصل رخ می دهد.
برخی از صاحبان ملک ها نرخ های بالایی را برای واحدهای اجاره ای در نظر گرفته اند که ناامیدی مستاجران را به همراه داشته است.
یکی از مهم ترین عوامل بالا رفتن اجاره بهاء افزایش قیمت مسکن و مصالح ساختمانی می باشد البته عوامل بیرونی نیز در افزایش قیمت اجاره بهاء موثر می باشند.
صاحبان املاک اجاره ای به بهانه شرایط اقتصادی جدید هر ساله مبلغ اجاره بهاء واحدهای اجاره ای را افزایش می دهند.
مهم ترین عوامل تاثیر گذار در افزایش اجاره بهاء را می توان به شرح ذیل دسته بندی کرد:
یکی از مهم ترین عوامل مهم در اجاره بهاء کاهش قدرت خرید افراد با بالا رفتن قیمت ها می باشد که افزایش اجاره نشینی را در شهرهای بزرگ شده است.
از عوامل تاثیرگذار دیگر می توان به موقعیت ملک مورد اجاره ای اشاره نمود به طور کلی هر چه قدر ملک مورد اجاره به مراکز رفاهی و تفریحی دسترسی آسانی داشته باشد قیمت بالاتری نسبت به حاشیه شهرها خواهد داشت.

نحوه تعیین اجاره بهاء

برخی افراد در تعیین مبلغ اجاره بهاء بر مبنای رهن کامل، تعیین یک‌چهارم از بهای روز آپارتمان را مبنای رهن کامل واحد مسکونی مورد نظر قرار می‌دهند، بدین معنا که یک‌چهارم ارزش روز آپارتمان به عنوان رهن کامل آن واحد مسکونی تعیین و از مستاجر مطالبه می‌شود.
متراژ و مساحت کلی ملک مورد اجاره رابطه روشنی با قیمت اجاره بهاء خواهد داشت.

هر چه قدر فضای به کار رفته در ساخت واحد مسکونی بیشتر باشد امکانات طراحی دکوراسیون نیز زیباتر خواهد بود که قیمت اجاره بهای آن نیز افزایش خواهد یافت.
بنابراین اجاره املاک کم متراژ با توجه به نیازتان ارزان‌تر و البته مقرون‌به‌صرفه تر خواهد بود.
افزایش مبلغ اجاره بهاء در مرکز شهرها تاثیر مستقیمی بر افزایش اجاره بهاها در حاشیه شهرها دارددر حالی که فاقد امکانات بهداشتی و تفریحی لازم در این زمینه می باشند.
برخی از واحد های آپارتمان به دلیل داشتن تعداد زیاد پارکینگ و آسانسور و سایر امکانات رفاهی مانند نگهبانی 24 ساعته دارای اجاره بهای بیشتری می باشند.
سن بنای ساخته شده و میزان فرسودگی یا نوسازی ملک مورد نظر در محاسبه و تعین مبلغ اجاره بهاء تاثیر دارد چرا که اکثر افراد به دنبال اجاره واحد های مسکونی نوساخت هستند.

از طرفی خانه‌های نوساز با توجه به استفاده از متریال جدید بازار دارای زیبای ظاهری بیشتری نسبت به خانه‌های قدیمی و کهنه‌ساز می باشند.
به طور کلی علاوه بر ویژگی های بیرونی و ظاهری ملک ویژگی های درونی آن همچون عمر بنا، تجهیزات مورد استفاده در ساختمان،نیاز به باسازی بنا برای سکونت چند ساله، موقعیت آپارتمان،داشتن آسانسور و پارکینگ، تعداد طبقات و واحد آپارتمان، وجود نگهبان و… عوامل تاثیرگذار مهم در تعین قیمت اجاره بهاء می باشند.
این نکته را همواره فراموش نکنید که عوامل ذکر شده هرچند تاثیر مستقیمی در مبلغ اجاره بهاء دارند اما نباید به راحتی تسلیم این عوامل شد و می توان با چانه زنی قیمت اجاره بهاء را به قیمت خود نزدیک کرد.

با تشکردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *