نکاتی پیرامون خرید زمین

نکاتی پیرامون خرید زمین

نکاتی پیرامون خرید زمین

farabin        بدون نظر    اخبار املاک   

شرایط خرید زمین

امروزه بسیاری از سرمایه گذاران جهت ساخت و ساز اقدام به خرید زمین  مسکونی و تجاری می کنند.
همانطور که می دانید خرید ملک و سرمایه گذاری در این بازار کار آسانی نمی باشد و تنها داشتن سرمایه نمی تواند عامل موفقیت شما در این زمینه باشد .
اگر شما دارای تجربه کافی در زمینه خرید و فروش مسکن را ندارید و یا اقدام به خرید زمین در مناطقی غیر از منطقه سکونت دارید پیشنهاد می شود حتما از تجربیات کارشناسان و مشاوران در این زمینه استفاده به عمل آورید.
بسیار از افراد سرمایه های خود را طی چندین سال پس انداز می کنند تا بتوانند برای خود زمین یا ملک مناسب خریداری نمایند.
فرآیندهای خرید و فروش زمین آنقدر پیچیده است که بسیاری از مردم نمی دانند در این موارد چگونه باید عمل کنند و روزانه پرونده های زیادی در دادگاه تشکیل می شود که مربوط به کلاه برداری در زمینه خرید زمین و مسکن می باشد.
در موقع خرید زمین دقت داشته باشید که در موقعیت طرح واقع نشده باشد ، برخی زمین ها در محدوده طرح های تفضیلی قرار گرفته اند که از خرید ملک در این نوع طرح ها خودداری نمایید.
بعضی از زمین های کشاورزی دارای سند رسمی نیستند و به طورمحلی و سنتی سند دست نویسی برای آنها تهیه شده است که قبل از خرید این نوع زمین ها از مراجع مربوطه و سازمان ثبت اسناد استعلام های لازم را کسب نمایید.

ضرورت تنظیم قول نامه

تنظیم قولنامه بین دو طرفین بدین جهت انجام می شود که طرفین معامله برای فراهم کردن شرایط معامله به زمان نیاز دارند.
ممکن است خریدار برای تهیه پول ملک یا فروشنده برای نهایی کردن وضعیت فروش نیاز به زمان بیشتری داشته باشند و جهت اطمینان از نوع معامله قولنامه ای را بین خود تنظیم می کنند.
در واقع انعقاد قولنامه خرید زمین و مسکن بدین معنا است که ملک مورد نظر یک بار معامله شده است.
در تنظیم قولنانه دقت داشته باشید اگر چکی رد و بدل می شود حتما جزئیات چک مانند شماره سریال ، مبلغ و نام طرفین معامله به طور دقیق قید شود.
هر مشاور املاک دارای یک مجوز از اتحادیه ی مشاورین املاک می باشد که صحت و معتبر بودن آن به تایید رسیده باشد البته توصیه می شود به املاک های برای خرید و فروش ملک مورد نظر مراجعه نمایید که دارای سابقه کاری مفید در این زمینه بوده و نزد اهالی محل شناخته شده و مورد اعتماد باشد.
موقع خرید زمین همواره مدارک فروشنده را تحویل گرفته و با مشخصات قید شده با سند مطابقت دهید و در صورتی که با مشحصات قید شده در سند هم خوانی نداشت از خرید ملک مذکور امتناء نمایید.
در مواردی که فرد فروشنده مدعی شد که وکالت بلاعزل برای فروش ملک مورد نظر را دارد از قبل از عقد قرارداد از دفترتنظیم وکالت بلاعزل استعلام لازم را بگیرد.
قبل از خرید زمین و مسکن مشخصات قید شده در سند را با ملک مورد نظر تطبیق دهید و هر گونه مغایرت احتمالی را برطرف نمایید.
هنگام خرید ملک توجه داشته باشید سند در رهن یا توقیف نبوده و فروشنده ممنوع المعامله نباشد.
و در آخر اگر ملک مورد نظراز طریق ارث به فروشنده رسیده است باید گواهی انحصار وراثت را ببینید و فتوکپی برابر اصل آن را نیز از فروشنده دریافت نمایید.
مراجعه به یک مشاور املاک معتبر باعث تسریع در امور خرید زمین مورد نظر می شود و شما می توانید به خیال آسوده ملک مورد نظر را خریداری نمایید.

با تشکر


برچسب ها : ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *