نکات مهم خرید مغازه

نکات مهم خرید مغازه

نکات مهم خرید مغازه

farabin        بدون نظر    مغازه   

نکات مهم خرید مغازه و ملک تجاری

در این مقاله از سری مقالات املاک راد قصد داریم تا شما را با نکات مهم خرید مغازه آشنا کنیم . خرید مغازه بر خلاف آپارتمان ها و خانه های شخصی ساز نیاز به دقت و تجربه بیش تری دارد .
نکات مهم برای خرید مغازه :
متراژ ملک مورد نظر را مناسب با موقعیت کسب و کار خود خریداری نمایید به طور مثال اگر هدف شما از خرید مغازه راه اندازی غذاخوری می باشد باید ملک با متراژ بالا را خریداری نمایید و در صورتی که مغازه لوازم التحریر و… راه اندازی می کنید می توانید با خرید مغازه کوچک کسب و کار خود را راه اندازی کنید.
یکی ازنکات مهم در خرید مغازه دارا بودن امکاناتی چون آب،برق،گاز می باشد و سایر امکانات ضروری را می توانید برحسب نیاز خود خریداری نمایید.
اگر کسب و کار شما سر و صدای زیاد ایجاد می کند مطمئن شوید که در نزدیکی شما منازل مسکونی وجود نداشته باشد چرا که با توجه به شکایات همسایه ها مجبور به تغییر مکان خواهید بود.
جهت خرید سرقفلی مغازه این کار حتما با حضور مالک صورت بگیرد و همچنین وی را از راه اندازی ملک مورد نظر مطلع نمایید.
یک قانون کلی برای خرید ملک تجاری وجود دارد و آن هم قرار گیری مغازه در بر خیابان یا طبقه اول مرکز تجاری می باشد.
البته لازم به ذکر است که بر خیابان باید در یک جای پر رفت و آمد قرار داشته باشد و مراکز خرید هر شهر بهترین مکان برای خرید ملک تجاری می باشد.
محل قرار گیری مغازه را متناسب با حرفه خود انتخاب نمایید به طور مثال شما می توانید سوپر مارکت خود را در نزدیکی یکی از خیابان های فرعی تاسیس کنید که از مراکز خرید دور بوده و اکثر افراد به خاطر ترافیک و صرفه جویی در زمان مغازه شما را برای خرید انتخاب می نمایند.

همواره مشخص کنید که مغازه خود را برای چه نوع کسب و کاری خریداری می کنید و سپس موقعیت تجاری ملک مورد نظر را با کسب و کار خود مورد بررسی قرار دهید.

نکات قانونی خرید مغازه

تعدادی از نکات مهم خرید مغازه را مطالعه نمودید در این بخش به بررسی نکات قانونی املاک تجاری و ورثه ای می پردازیم .از مورد اعتماد بودن فروشنده اطمینان حاصل نموده و مطمئن شوید که مغازه در رهن بانک یا ملک ورثه ای نباشد.
برای خرید ملک ورثه ای یا مغازه هایی که بیش از یک نفر مالک دارند حضور تمامی مالکین و ثبت رضایت آنها ضروری می باشد.
نوع کاربری مغازه مورد نظر را بررسی کنید و مطمئن شوید که متناسب به کسب و کار شما می باشد.
از داشتن امتیازات اولیه و ضروری مانند آب، برق، گاز وتلفن اطمینان حاصل نمایبد.
اگر ملک تجاری مورد نظر به صورت سرقفلی خرید و فروش می شود از فروشنده بخواهید که معامله را در حضور صاحب ملک انجام دهید.
با استعلام از شهرداری و نهادهای مربوطه از غیرعمرانی بودن موقعیت ملک مورد نظر اطمینان لازم را حاصل نمایید.
مبایعه نامه را در مشاور املاک معتبر تنظیم کرده و کد رهگیری دریافت نمایید.
مغازه های نوساز ممکن است برای دریافت سند دچار مشکل شوند و تا زمانی که سند قطعی برای این نوع مغازه ها صادر نشده است از خرید آنها خودداری نمایید.
قیمت مغازه ها به دلیل موقیعت تجاری که دارند به مراتب بالاتر از واحد های مسکونی می باشد و در همین راستا یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت مغازه قرار گیری آنها در محل پر رفت و آمد می باشد.
مغازه‌های دو نبش و در بر خیابان‌های اصلی نیز از مزیت بالاتر و قیمت بیشتری نیز برخوردار خواهند بود.
خرید مغازه به دلیل هزینه های زیادی که دارد یکی از اقدامات مهم در زندگی هر فرد می باشد و بهتر است با دانش و تجربه کافی نسبت به خرید ملک مورد نظر اقدام نمایید چرا که بخش اعظمی از سرمایه و پس انداز شما تبدیل به سندی می شود که مالکیت مغازه را اثبات می کند،بنابراین از نظر قانونی باید این سند معتبر بوده و مورد تایید واقع شود.

نکات مهم خرید مغازه و املاک تجاری به قدری وسیع و گسترده  است که اگر تجربه کافی برای خرید مغازه را ندارید پیشنهاد می شود از کارشناسان و متخصصان موجود در این زمینه مشاوره های لازم را به عمل آورید چرا که تنها داشتن سرمایه اولیه نمی تواند باعث پیشرفت شما در این زمینه باشد.
باتشکردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *