نکات مهم در خرید مسکن و آپارتمان

نکات مهم در خرید مسکن و آپارتمان

نکات مهم در خرید مسکن و آپارتمان

farabin        بدون نظر    اخبار املاک , خرید آپارتمان   

هدف از خرید مسکن داشتن مکانی امن و آرام می باشد به طوری که بتوان در آسایش در آنجا زندگی کرد.
در زمان های گذشته بسیاری از خانه ها در کنار هم بودند و اکثر خانه های ذکر شده دارای حیاطی دلباز بودند که آسایش و راحتی افراد در آن خانه ها به طور کامل تامین می شد.
امروزه با توجه به افزایش جمعیت و گسترش شهرنشینی دیگر خانه های قدیمی نمی تواند نیاز بشر به مسکن را برآورده سازد.
نیاز افراد به این کالای اساسی باعث شده سرمایه گذاری در این بازار با اختلاف قیمت های زیادی همراه باشد و در هر شرایطی خرید و فروش مسکن روند صعودی خود را همراه داشته است.
بازار مسکن شاهد معاملات زیادی می باشد همچون خرید و فروش زمین ، خرید و فروش آپارتمان ، خرید و فروش منزل مسکونی ، رهن و اجاره ، سرقفلی اشاره نمود.
ارزش زمین بسته به نوع منطقه آن متفاوت می باشد و اگر زمین دارای مجوز تجاری باشد قیمتی به مراتب بالاتر از مسکونی خواهد داشت.

نکات مهم در خرید مسکن

از شرایط لازم برای ورد به بازار مسکن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

برای ورود به این بازارهمواره پول نقد به اندازه کافی داشته باشید
هزینه های جانبی نظیر پول سند و… را نیز در زمان خرید در نظر بگیرید
پیش از اقدام به خرید زمین یا آپارتمان ابتدا تحقیق و بررسی کنید تا متناسب با شرایط خرید شما باشد و اگر اطلاعات لازم را در این زمینه ندارید بهتر است با مشاوران و افراد متخصص در این زمینه مشورت نمایید.
با صبر و حوصله شرایط بازار را بررسی و برای ورود به این بازار اصلا عجولانه رفتار نکنید.
همواره سعی کنید که در زمان مناسب اقدام به خرید نمایید.
موقعیت ملک و زمین را از نظر تعداد طبقات قابل ساخت و…بررسی کنید
آینده نگری داشته باشید و رشد منطقه را در نظر بگیرید برخی زمین ها به دلایل مختلف آینده بهتری دارند.
به سهولت فروش ملک و یا اجاره دادن آن به سبب داشتن امکاناتی از جمله آسانسور، انباری، تراس و نورگیری آن توجه کنید چرا که نبود آسانسور و در کل امکانات رفاهی و تفریحی فروش شما را با مشکل مواجه می سازد.
به قدمت ساختمان و طراحی آن توجه کنید و اگر از موتور خانه برای تامین گرما بهره می گیرد مطمئن شوید که هیچ مشکلی برای شما پیش نمی آورد.
بسته به دیدگاه افراد و بودجه در دسترس افراد برای سرمایه گذاری و تصمیم آنها برای خرید ملک و یا ساخت و ساز مناطق مختلف شرایط متفاوتی را دارند.
اگر قصد خرید مسکن را داشته باشید بایستی مناطق مورد نظر را بسته به بودجه خود در نظر بگیرید تا در صورت ساکن شدن از آسایش و ایمنی منزل خریداری شده رضایت داشته باشید.
ولی اگر برای ساخت و ساز اقدام به خرید مسکن می نمایید پیشنهاد می شود موقعیت و تقاضای خرید در آن منطقه را مورد بررسی قرار دهید و بنا به نیاز بازار اقدام به احداث ساختمان در آن مناطق نمایید.

مواردی که باید خرید آپارتمان ها دانست

آپارتمان ها بسته به امکانات و موقعیت منطقه دارای قیمت های متفاوتی می باشند و هیچ قیمت ثابتی را برای این کالای اساسی نمی توان قرار داد.
اگر آپارتمان را به عنوان مسکن مورد نظر انتخاب کرده اید بهتر است قبل از خرید موارد زیر را در نظر بگیرید.
هدف از خرید مسکن همانطور که ذکر شد تامین مکانی امن و آرام برای زندگی می باشد که این امر در برخی آپارتمان ها میسر نمی شود.
قبل از خرید آپارتمان از خصوصیات اخلاقی همسایه ها تحقیق لازم را به عمل آورید چرا که ممکن است با خصوصیات اخلاقی آنها سازگار نباشید و مشکلاتی را بعد از خرید برای شما پیش آورد.
اگر طبقات بالایی را برای خرید خود انتخاب کرده اید همواره داشتن آسانسور را در الویت خرید خود قرار دهید.
برخی از آپارتمان های قدیمی از موتور خانه برای تامین گرما بهره می گیرند که پیشنهاد می شود از سلامت موتور خانه اطمینان کامل را حاصل نمایید.
اگر سروصدای زیاد شما را اذیت می کند از خرید آپارتمان هایی با تعداد طبقات و واحد زیاد امتناء نمایید.
برخی آپارتمان ها از امتیازات آب، برق، گاز به طور مشترک بهره می گیرند که سر ماه باید نسبت به پرداخت حق آب و برق مصرفی خود اقدام نمایید.
در آپارتمان ها برای ایجاد تغییر در راه پله ها، درب اصلی، پارکینگ ها که به طور مشترک بین همسایه ها مورد استفاده قرار می گیرد باید با کلیه همسایه هماهنگ شد و رضایت آنها را جلب نمود.
همواره درخرید آپارتمان مورد نظر از داشتن سند اطمینان لازم را کسب نمایید و از فروشنده بخواهید چنان که سند در رهن بانک می باشد به شما اطلاع دهد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت مسکن

برخی از عوامل تاثیر گذار در قیمت مسکن می تواند افزایش قیمت مصالح ساختمانی، تقاضای بیشتر برای خرید و عدم عرضه سرمایه داران در این بخش اشاره نمود.
افزایش قیمت ها و عدم سرمایه گذاری افراد در این بخش بازار مسکن را با رکورد بالایی همراه ساخته است.
متاسفانه برخی افراد از این بازار مسکن سود خوبی را در کوتاه مدت نصیب خود کرده اند که یکی از عوامل گران شدن مسکن وجود چنین افرادی می باشد که به دلیل عدم نیاز قیمت پیشنهادی خود را بالاتر از ارزش منظقه ارائه می نمایند و باعث بالا رفتن قیمت مسکن در مدت زمان کوتاهی می شوند.
از سوی دیگر آپارتمان های ساخته شده در حاشیه شهرها فاقد امکانات رفاهی مناسب می باشد که افراد را از خرید منازل در این مناطق منصرف می کند.
اگر شرایطی فراهم شود که کلیه آپارتمان های موجود در حاشیه شهرها از امکانات رفاهی و تفریحی بهره بگیرند می تواند افراد را برای خرید آپارتمان در این مناطق سوق دهد و شاهد تقاضای کم در مراکز شهر شویم که می تواند به طور چشم گیری کاهش قیمت را در این مناطق همراه داشته باشد.
رکورد بازار مسکن همواره حاکی از قیمت بالای آن می باشد به نحوی که بیش تر کاسبان این بازار از این بازار آشفته نگران بوده و در حال حاضر اقدام به خرید ملک نمی نمایند.
قیمت های ارائه شده برای مسکن امروزه بسیار بالاتر از حد تصور می باشد که این قیمت های در مراکز شهر چندین برابر بیشتر از حاشیه شهرها می باشد.
امروزه با وجود گسترش آپارتمان ها در سطح کلانشهرها شاهد افزایش قیمت مسکن می باشیم و این در حالی است که بیشتر واحدهای آپارتمان ها خالی از سکنه می باشد.
قیمت آپارتمان ها بسته به متراژ و محل قرار گیری آن دارای قیمت متفاوتی می باشد و وجود آسانسور، محوطه رفاهی و … می تواند تاثیر زیادی روی قیمت آپارتمان داشته باشد.
افزایش تسهیلات بانکی برای خرید خانه با سود کم می تواند قدرت خرید افراد را برای خرید این کالای اساسی افزایش دهد.
حالا با در نظر گرفتن شرایط ذکر شده می توانید نسبت به خرید واحد مورد نظر اقدام نمایید.
همواره می توانید ازراهنمایی های مشاوران و فعالان بازار در این زمینه بهره بگیرید تا با بررسی شرایط بهترین مکان را برای سرمایه گذاری انتخاب نمایید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *